09 03 2018

İNSAN HAYATTA SEVGİLERİ KADAR VARDIR

SABRİ BABA'DAN MEKTUP VAR
İNSANLAR ANCAK SEVGİLERİ NİSPETİNDE BÜYÜR VE YÜCELİRLER
Kıymetli yavrum,
Hepimiz sevilmek istiyoruz. Güzel bir şey sevilmek. Ama bugün çoğu insan sevilmediği için dertli. Peki ama Efendim, siz bir çiftçinin tohumunu atmadan mahsul elde ettiğini gördünüz mü? Önce biz tohum atacağız. Tohum atmazdan önce o toprağı çapalayacağız, belleyeceğiz, altını üstüne getireceğiz, gübre vereceğiz. O toprak atılan tohumu yeşertmeye müsait hale gelince de tohumumuzu bırakacağız. Sonra da mahsulümüzü bekleyeceğiz. Hayat böyle efendim Yalnız veren alır. Unutmayalım yalnız seven sevilir Efendim.
Başkaları beni sevsin…? Niye sevsin. Durup dururken insanlar beni niye sevsin, sizi niye sevsinler. Durup dururken birileri gelecek, bizi pohpohlayacak, bizi göklere çıkaracak yok öyle şey. Ama biz hizmet edersek, gecemizi gündüzümüze katarsak, elimizden gelen her şeyi yaparsak biri olmazsa biri bizi sever. Hayatın kanunu böyle. Ben internetteki sitemde bazen gece sabahlara kadar gelen soruları cevaplandırıyorum. Uyku gözlerimden aktığı halde yorgunluktan bitkin hale geldiğim halde, belki birilerine faydalı olurum, belki birilerinin derdini paylaşırım diye, belki birilerinin göz yaşına ortak olurum diye uğraşıyorum. Elbette beni biri sevmezse biri sevecek. Bu hayatın kanunu böyle. Ama hiçbir şey yapmadan, toprağa tohum ekmeden yalnız egoistçe, bencilce, nefsani bir itişle ben sevilmek istiyorum dersek ne olur biliyor musunuz, hepimiz avucumuzu yalarız. Ben sevilmek istiyorum demekle bizi kimse sevmez bilakis yahu bu adam üşütmüş mü der, bizden büsbütün uzaklaşırlar. Bütün mesele toprağa güzel tohumlar atmak. Ama biz herkese ama herkese edeple, saygıyla, incelikle yaklaşırsak, her durumda onların yardımına koşarak, gözyaşlarına ortak olarak yaşarsak biri sevmezse biri bizi sever.
Biz örnek olalım, biz hizmet edelim. Aşkla, şevkle hizmet edelim. . Hem herkes bizi sevecek diye de bir şey yok. Resulullah Efendimizi bile sevmeyenler çıktı. Hem de akrabaları içinde. Gün oldu sevmek bir yana öldürmek için kolları sıvadılar. Bu nedenle herkes tarafından sevilmeyi de beklemeyelim.
Şunu unutmayalım, insanlar ancak sevgileri nispetinde büyürler, incelirler, yücelirler.
Selam, saygı ve sevgi ile.
Sabri Tandoğan
Aziz Ruhlarına Fatihalarla.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100012013990062

 

0
0
0
Yorum Yaz