01 08 2017

TARİHE MİRAS.

TARİHE MİRAS. |  görsel 1

Çok Değerli Dostlar,
Muhterem Sabri Tandoğan Büyüğümüzün en büyük arzusu arkasından evinin "Sabri Tandoğan Eğitim, Kültür, Sanat Vakfı ve Kütüphanesi" olarak devam etmesi ve bu amaçla Ankara, Çankaya, Hoşdere Cad, Reşat Nuri Sk. 51B/31 numarada bulunan evinin bu vakfın merkezi olması idi.

Evinin her köşesi çok kıymetli eserlerle, kendisine hizmet etmiş olduğu velî zatların hatıraları ile dolu bu ev, Muhterem Büyüğümüze göre her konuda seçme eserlerin bulunduğu Türkiye'nin en büyük kişisel kütüphanesini içeriyordu.

Muhterem Büyüğümüz kendi adına kurulacak vakıfla ilgili bir ön çalışmayı da başlatmış, vakfın yönetim şemasına ve detaylı çalışma ilkelerine kadar gerekli bütün ayrıntıları Vakıflar Genel Müdürlüğünde görevli manevi evlatları ve diğer bazı manevi evlatları ile beraber hazırlamış, birer nüshalarını onlara teslim etmiş ancak hastalığı çalışmaların devamına mani olmuştu.

Şimdi biz manevi evlatlarının en büyük beklentisi her zerresinde Sabri Tandoğan Büyüğümüzün ve Muhterem Eşi Rana Tandoğan Hanımefendi'nin emekleri bulunan ve her zerresi helal alın teri ile kazanılmış bu mübarek mekanın onların arzusu doğrultusunda aziz ruhlarını ebediyyen şad edecek büyük bir hayır kapısı ve Aziz Milletimize çok yönlü olarak hizmet edecek kıymetli bir Eğitim, Kültür, Sanat Vakfı ve Sabri Tandoğan Kütüphanesine dönüşmesidir.

Özellikle vurgulamak gerekirse Muhterem Sabri Tandoğan Büyüğümüz evliyadan çok sırlı bir zattır. Halen Allah'ın izni ile maneviyatıyla bizlerle olmayı sürdürmekte, her durumun bizzat takipçisi olmaktadır. Türk Milletinin ve özellikle Türk Gençliğinin istifade etmesini çok arzu ettiği maddi ve manevi bütün kültürel mirasının isteği doğrultusunda kullanılacağına, bu konuda gerekli gayreti gösterenlerin iki dünyalarının ma'mur ve şerefli aksi halde bedbaht ve zelil olacağına bütün kalbimizle inanıyoruz.

Selam, saygı ve sevgilerimizle.
Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin Davasına Gönülden Sahip Çıkan Hakiki Manevi Evlatları

https://www.facebook.com/profile.php?id=100012013990062

https://www.facebook.com/GonulDostuSabriBaba/

0
0
0
Yorum Yaz